Akcija „Pasikalbėkime apie organų donorystę“ Kėdainiuose

 

Spalis Europoje ir Pasaulyje skirtas organų donorystei propaguoti.

Asociacija „Gyvastis“ ir regioninės organizacijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje ir Vilkaviškyje jau 8-ąjį kartą kviečia į Pasaulinei organų donorystės dienai skirtus renginius. Renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kalvarijoje, Kėdainiuose.

 

Asociacija „Gyvastis“ vienija žmones, laukiančius inksto, širdies, kepenų, plaučių persodinimo operacijos, taip pat tuos, kurie gyvena persodinto organo dėka. Vienas svarbiausių „Gyvasties“ tikslų – organų donorystės propagavimas. Skatiname žmones kalbėtis šia tema šeimose, su draugais bei artimaisiais. Skaitome paskaitas mokyklose, universitetuose, dalyvaujame įvairiuose renginiuose, organizuojame organų donorystės akcijas Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

 

Kauno krašto nefrologinių ligonių asociacija „Kauno Gyvastis“ tęsia tradiciją rengti organų donorystės propagavimo akcijas nedideliuose Lietuvos miesteliuose. Šiemet tokia akcija vyks Kėdainiuose.

Norintieji galės užpildyti sutikimus donoro kortelei gauti. „Kauno Gyvasties“ nariai praeiviams teiks informaciją, bendraus su praeiviais, dalins informacinius lankstinukus bei balionus su užrašu „Pasikalbėkime apie organų donorystę, www.donoras.lt“.

Dauguma žmonių pritaria organų donorystei, tačiau tik nedaugelis supranta, kad prieš paimant organus bus atsiklausta jų artimųjų. Viena neišgelbėta gyvybė gali išgelbėti net septynis žmones. Kviečiame visus pamąstyti ir pasikalbėti su artimaisiais apie organų donorystę. Kuo daugiau žmonių žinos apie organų donorystę ir jai pritars, tuo daugiau gyvybių bus išgelbėta.

 

„...Žmogus atrado naują aukojimo būdą – atiduoti savo kūną, kad gyventų kiti... Mes išmokome mylėti savo artimą kitaip...“ (Popiežius Jonas Paulius II).

 

Šiuo metu inksto persodinimo laukia 202, inksto ir kasos komplekso – 20, kepenų – 36, plaučių – 1, širdies – 17, širdies ir plaučių komplekso – 3, ragenos – 140 žmonės. Tarp jų – 6 vaikai.

Kiekvieną dieną Europoje nesulaukę transplantacijos miršta 11 žmonių.

Net 700 žmonių Lietuvoje gyvena persodinto inksto, širdies, kepenų, plaučių dėka.

 

Akcijos Kėdainiuose laikas: spalio 9 d. 11.00–15.00 val.

Vieta: prieš „Senukų” prekybos centrą.

 

Programa:

11.00–15.00 val. – skrajučių dalijimas praeiviams, bendravimas su besidominčiais organų donoryste, donorų kortelių pildymas.

12.00 val. – vaikų šokių kolektyvo „Flash dance“ pasirodymas.

13.00 val. – „Ša lia lia“ vaikų dainų kolektyvo pasirodymas.

15.00 val. – balionų su užrašais „Pritariu organų donorystei” paleidimas į dangų.

Taip pat bus senovinių klasikinių automobilių pristatymas.

 

Renginio organizatoriai:

Kauno krašto nefrologinių ligonių draugija „Kauno Gyvastis”

 

Daugiau informacijos:

Aušra Degutytė

Asociacijos „Gyvastis“ projektų koordinatorė

Tel. 8-670-12296

El. paštas CLOAKING

www.donoras.lt