Organų donorystės akcija „Už gyvybę“ Rietave

 Spalis Europoje ir Pasaulyje skirtas organų donorystei propaguoti


Asociacija „Gyvastis“ ir regioninės organizacijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje ir Vilkaviškyje jau 8-ąjį kartą kviečia į Pasaulinei organų donorystės dienai skirtus renginius. Renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kalvarijoje, Kėdainiuose.

Asociacija „Gyvastis“ vienija žmones, laukiančius inksto, širdies, kepenų, plaučių persodinimo operacijos, taip pat tuos, kurie gyvena persodinto organo dėka. Vienas svarbiausių „Gyvasties“ tikslų – organų donorystės propagavimas. Skatiname žmones kalbėtis šia tema šeimose, su draugais bei artimaisiais. Skaitome paskaitas mokyklose, universitetuose, dalyvaujame įvairiuose renginiuose, organizuojame organų donorystės akcijas Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Spalio 16d. šeštadienį, 13.00–15.00 val. Rietavo savivaldybės salėje (Laivės a. 3, Rietavas) vyks renginys „Už gyvybę“. Renginio metu bus demonstruojamas filmas „Už gyvybę“, to paties pavadinimo transplantuotų ir laukiančių transplantacijos žmonių fotografijų paroda, kalbama apie organų donorystę, atsakoma į klausimus, platinami lankstinukai, skrajutės, atvirukai, sudaryta galimybė užpildyti anketą donoro kortelei gauti. Dainuos Lietuvos muzikos akademijos dėstytoja Aušra Liutkutė ir jos studentė Vaida Butautaitė.

Tarp renginio dalyvių bus žmonės laukiantys inksto persodinimo operacijų, taip pat po inksto persodinimo, bus  mergina su persodinta širdimi, taip pat moteris su persodintu kasos ir inksto kompleksu.

 

Dauguma žmonių pritaria organų donorystei, tačiau tik nedaugelis supranta, kad prieš paimant organus bus atsiklausta jų artimųjų. Viena neišgelbėta gyvybė gali išgelbėti net septynis žmones. Kviečiame visus pamąstyti ir pasikalbėti su artimaisiais apie organų donorystę. Kuo daugiau žmonių žinos apie organų donorystę ir jai pritars, tuo daugiau gyvybių bus išgelbėta.

„...Žmogus atrado naują aukojimo būdą – atiduoti savo kūną, kad gyventų kiti... Mes išmokome mylėti savo artimą kitaip...“ (Popiežius Jonas Paulius II).


Šiuo metu inksto persodinimo laukia 202, inksto ir kasos komplekso – 20, kepenų – 36, plaučių – 1, širdies – 17, širdies ir plaučių komplekso – 3, ragenos – 140 žmonės. Tarp jų – 6 vaikai.


Kiekvieną dieną Europoje nesulaukę transplantacijos miršta 11 žmonių.


Net 700 žmonių Lietuvoje gyvena persodinto inksto, širdies, kepenų, plaučių dėka.


Spalio 16d. šeštadienį, 13.00–15.00 val. Rietavo savivaldybės salėje (Laivės a. 3, Rietavas) vyks renginys „Už gyvybę“.


Daugiau informacijos: Kazys Kuneika, tel. 8 62628763, www.donoras.lt