Naujienos / Aktualijos

LPOAT siūlymai dėl sveikatos priežiūros problemų sprendimo

LPOAT siūlymai dėl sveikatos priežiūros problemų sprendimo ir Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos ...

Daugiau

Kreipimasis į LR Seimo narius

Kreipimasis į LR Seimo narius dėl Farmacijos įstatymo ...

Daugiau

Kviečiame Jus prisidėti prie Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos veiklos organizavimo

PARAMA LIETUVOS PACIENTŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVŲ TARYBAI Kviečiame Jus prisidėti prie Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos veiklos organizavimo. Iki gegužės 1 d. Jūs galite skirti iki 1,...

Daugiau

Daugiau skaitykite skyriuje: Naujienos

-
+
100

Renginiai / Pranešimai

Sveikatos forumas, Lietuvos pacientų atstovų organizacijų taryba ir Inovatyvios farmacijos pramonės

News image

Rugsėjo 26 d. įvykusiame visuotiniame Lietuvos pacientų atstovų organizacijų tarybos (LPOAT) susirinkime svečių teisėmis dalyvavo bei savo veiklą pristatė asociacijos „Sveikatos forumas“ ir Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos atstovai.LPOAT pirmininkė, Europos ...

Daugiau

Psichikos sveikata – sveikos bendruomenės pagrindas

News image

 2010 m. spalio 26 d. Kelmėje vyks mokslinė – praktinė konferencija ,,Psichikos sveikata – sveikos bendruomenės pagrindas". Maloniai kviečiame dalyvauti!Konferencijos ...

Daugiau

Organų donorystės akcija „Už gyvybę“ Rietave

News image

 Spalis Europoje ir Pasaulyje skirtas organų donorystei propaguotiAsociacija „Gyvastis“ ir regioninės organizacijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje ir Vilkaviškyje jau 8-ąjį kartą kviečia į Pasaulinei organų donorystės dienai skirtus ...

Daugiau

Daugiau skaitykite skyriuje: Renginiai

-
+
3
Organų donorystės akcija „Už gyvybę“ Rietave

 Spalis Europoje ir Pasaulyje skirtas organų donorystei propaguoti


Asociacija „Gyvastis“ ir regioninės organizacijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje ir Vilkaviškyje jau 8-ąjį kartą kviečia į Pasaulinei organų donorystės dienai skirtus renginius. Renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kalvarijoje, Kėdainiuose.

Asociacija „Gyvastis“ vienija žmones, laukiančius inksto, širdies, kepenų, plaučių persodinimo operacijos, taip pat tuos, kurie gyvena persodinto organo dėka. Vienas svarbiausių „Gyvasties“ tikslų – organų donorystės propagavimas. Skatiname žmones kalbėtis šia tema šeimose, su draugais bei artimaisiais. Skaitome paskaitas mokyklose, universitetuose, dalyvaujame įvairiuose renginiuose, organizuojame organų donorystės akcijas Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Spalio 16d. šeštadienį, 13.00–15.00 val. Rietavo savivaldybės salėje (Laivės a. 3, Rietavas) vyks renginys „Už gyvybę“. Renginio metu bus demonstruojamas filmas „Už gyvybę“, to paties pavadinimo transplantuotų ir laukiančių transplantacijos žmonių fotografijų paroda, kalbama apie organų donorystę, atsakoma į klausimus, platinami lankstinukai, skrajutės, atvirukai, sudaryta galimybė užpildyti anketą donoro kortelei gauti. Dainuos Lietuvos muzikos akademijos dėstytoja Aušra Liutkutė ir jos studentė Vaida Butautaitė.

Tarp renginio dalyvių bus žmonės laukiantys inksto persodinimo operacijų, taip pat po inksto persodinimo, bus  mergina su persodinta širdimi, taip pat moteris su persodintu kasos ir inksto kompleksu.

 

Dauguma žmonių pritaria organų donorystei, tačiau tik nedaugelis supranta, kad prieš paimant organus bus atsiklausta jų artimųjų. Viena neišgelbėta gyvybė gali išgelbėti net septynis žmones. Kviečiame visus pamąstyti ir pasikalbėti su artimaisiais apie organų donorystę. Kuo daugiau žmonių žinos apie organų donorystę ir jai pritars, tuo daugiau gyvybių bus išgelbėta.

„...Žmogus atrado naują aukojimo būdą – atiduoti savo kūną, kad gyventų kiti... Mes išmokome mylėti savo artimą kitaip...“ (Popiežius Jonas Paulius II).


Šiuo metu inksto persodinimo laukia 202, inksto ir kasos komplekso – 20, kepenų – 36, plaučių – 1, širdies – 17, širdies ir plaučių komplekso – 3, ragenos – 140 žmonės. Tarp jų – 6 vaikai.


Kiekvieną dieną Europoje nesulaukę transplantacijos miršta 11 žmonių.


Net 700 žmonių Lietuvoje gyvena persodinto inksto, širdies, kepenų, plaučių dėka.


Spalio 16d. šeštadienį, 13.00–15.00 val. Rietavo savivaldybės salėje (Laivės a. 3, Rietavas) vyks renginys „Už gyvybę“.


Daugiau informacijos: Kazys Kuneika, tel. 8 62628763, www.donoras.lt